Jednoduché recepty na vegánske koláče, ktoré si môžete vychutnať bez pocitu viny

Lahodné recepty na vegánske torty, z ktorých sa vám budú zbiehať slinky

Vegánske koláče

Kto by nemal rád lahodný koláč? Bohužiaľ, tradičné recepty a prísady používané pri pečení koláčov nie sú vždy kompatibilné s vegánskym životným štýlom. Nemusíte sa však obávať, pretože existuje mnoho jednoduchých vegánskych receptov na koláče, ktoré si môžete vychutnať bez pocitu viny. Tieto koláče sú vyrobené z rastlinných surovín, takže si môžete dopriať sladké potešenie z koláča bez toho, aby ste museli robiť kompromisy vo svojich etických a diétnych rozhodnutiach. Recepty sú jednoduché, s jednoduchými pokynmi a prísadami, ktoré ľahko nájdete v miestnom obchode s potravinami. Či už hľadáte ľahké občerstvenie alebo dekadentný dezert, určite nájdete chutný vegánsky koláč, ktorý uspokojí vaše chute. Vychutnajte si potešenie z vegánskeho koláča pripraveného s láskou bez pocitu viny!

Vegánsky koláč je koláč, ktorý neobsahuje žiadne živočíšne produkty alebo vedľajšie produkty, ako sú vajcia alebo mlieko. Vo vegánskych koláčoch sa nepoužívajú mliečne výrobky, ako je maslo a mlieko, ani vajcia, pretože to nie sú vegánske prísady. Recepty sú vhodné pre vegánov a ľudí, ktorí neznášajú laktózu, alebo pre tých, ktorí dodržiavajú rastlinnú stravu. Na rozdiel od masla, mlieka a vajec sa pri vegánskych koláčoch používa iný súbor ingrediencií, napríklad rastlinné mlieko a rastlinné maslo, kokosový olej a rastlinné vajcia, orechy a semená. Rozdiel v zložkách má za následok odlišnú chuť a textúru. Ak hľadáte vegánsky koláč, mali by ste sa uistiť, že je vyrobený bez akýchkoľvek živočíšnych produktov vrátane medu.

Jednoduché recepty na vegánske koláče

Pokiaľ ide o pečenie vegánskych koláčov, najzákladnejší recept si môžete pripraviť zmiešaním múky, cukru, oleja a vody. Tento recept je však najlepší na koláč, ktorý sa chystáte použiť na prípravu dezertu alebo polevy. Ak hľadáte vegánsky koláč, ktorý môžete podávať na večierku, radšej vyskúšajte jeden z týchto receptov na vegánske koláče: Tento vegánsky recept na koláč je ideálny, keď chcete mať vlhký a chutný koláč z jednoduchých a bežných surovín. Na prípravu tejto lahodnej banánovej torty potrebujete len štyri prísady vrátane banánov, cukru, vanilkového extraktu a hladkej múky.

  • Čučoriedková torta - Tento jednoduchý vegánsky recept na tortu je ideálny pre milovníkov čučoriedok. Ľahko sa pripravuje, je vlhký a je vyrobený z jednoduchých ingrediencií. Na prípravu tohto lahodného čučoriedkového koláča potrebujete len štyri prísady vrátane čučoriedok, cukru, prášku do pečiva a hladkej múky.
  • Mrkvový koláč - Tento vegánsky recept na koláč je ideálny pre tých, ktorí chcú vlhký, chutný koláč s aromatickým nádychom. Na prípravu tohto lahodného mrkvového koláča potrebujete len šesť ingrediencií vrátane rastlinného oleja, cukru, mrkvy, jabĺk, hrozienok a hladkej múky.

Tipy na pečenie vegánskych koláčov

Pri pečení vegánskej torty by ste mali mať na pamäti niekoľko vecí. Po prvé, uistite sa, že používate správny typ múky. Krupicová a ražná múka nie sú vhodné do receptu na vegánsky koláč. Namiesto semolinovej múky môžete použiť bielu alebo celozrnnú múku. Tieto múky sú vegánske a zároveň neobsahujú lepok. Celozrnná múka je ideálna pre tých, ktorí chcú do svojej stravy pridať trochu viac vlákniny. Uistite sa, že múku zmiešate s práškom do pečiva, aby ste sa vyhli ťažkej chuti koláča. Ak chcete svojmu receptu na vegánsky koláč pridať trochu sladkosti, môžete pridať malé množstvo medu. Len sa uistite, že med je vegánsky.

Nedávne príspevky

Vegánske koláče

Ako vytvoriť chutné a zdravé vegánske jedlá s zeleninou

Vegánske stravovanie nemusí byť nudné! Vďaka množstvu chutných a výživných receptov si môžete vytvoriť živé a …

Rozbaliť
Vegánske koláče

Vyrobte si doma vlastnú vegánsku zmrzlinu - 5 chutných receptov!

Kto hovorí, že vegánska zmrzlina nemôže byť rovnako chutná ako bežná? Stačí len pár ingrediencií a trocha know…

Rozbaliť
Vegánske koláče

Skúmanie výhod a nevýhod vegánskej stravy: Je naozaj zdravá?

Vegánska strava je životným štýlom, ktorý si mnohí ľudia volia s cieľom zlepšiť svoje zdravie a pohodu. Je vša…

Rozbaliť
Vegánske koláče

Skúmanie rozdielov medzi vegetariánskou a vegánskou stravou - čím sa líšia?

Vegetariánska a vegánska strava sú čoraz populárnejšie, ale aké sú medzi nimi rozdiely? Hoci sa obe diéty vyhý…

Rozbaliť
Vegánske koláče

Sprievodca hummusom pre začiatočníkov: Všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste si mohli vychutnať tento lahodný dip!

Hummus je blízkovýchodný dip z cíceru, tahini, cesnaku, olivového oleja a citrónovej šťavy. Základom hummusu j…

Rozbaliť
Vegánske koláče

Niektore chutných vegánskych smoothie receptov, ktoré si môžete pripraviť za menej ako 10 minút

Kto by nemal rád lahodné smoothie? Či už hľadáte sýte raňajky alebo osviežujúce popoludňajšie občerstvenie, sm…

Rozbaliť